Novedades

14, abril | 9 Comentarios
Novedades

DISTRIBUIDORES OFICIALES ZONA NORTE DE TINTAS WILFLEX.

Listado de posts

- - 01/12/2023 12:28

Montujemy antenę satelitarną POLSAT

 | Ocena 4.8 ★★★★★ 119 głosów

Ustawienie i montaż anteny satelitarnej POLSAT na balkonie nie powinno być skomplikowane, dużo więcej problemów może nam dostarczyć instalacja tej samej anteny na dachu domku jednorodzinnego, ponieważ nie mamy dostępu do telewizora a co za tym idzie nie możemy bezpośrednio obserwować wskaźnika sygnału w dekoderze cyfrowym. W niektórych marketach elektronicznych możemy kupić proste i tanie mierniki sygnału satelitarnego, są to analogowe niezbyt skomplikowane przyrządy mierzące wyłącznie poziom bez pomiaru jakości. Mogą być przydatne ale tylko w ograniczonym zakresie, tutaj potrzebny jest miernik cyfrowy umożliwiający sprawdzenie kilku parametrów jednocześnie, od których zależy prawidłowy odbiór telewizji przez cały rok bez względu na porę roku i pogodę

Instalatorzy telewizji cyfrowej Polsat, montaż i ustawienie anteny ®

W sklepach mamy do wyboru kilka modeli anten satelitarnych różniących się rozmiarem, kolorem oraz materiałem z którego wykonane jest mocowanie oraz sama czasza. Większość to konstrukcje stalowe, charakteryzują się przystępną ceną ale narażone są na korozję po kilku latach użytkowania, anteny z aluminium są lżejsze ale dużo droższe i trudniej dostępne w sklepach ze względu na mniejszą popularność wśród klientów. Zestawy satelitarne oferowane w salonach firmowych Polsatu to anteny o średnicy 70 cm, wykonane ze stali pokrytej czarną farbą proszkową z zabezpieczeniem antykorozyjnym i logiem operatora w kolorze pomarańczowym.

Sercem każdego zestawu satelitarnego jest konwerter szerokopasmowy, jest to małe urządzenie przykręcone do uchwytu w ognisku czaszy, zbierające i wzmacniające sygnał przekazywany do dekodera Polsatu znajdującego się przy telewizorze. Najlepsze konwertery na rynku produkują firmy Technisat, Inverto, Televes oraz MTI, ich współczynnik szumów oscyluje wokół 0.1 dB a wzmocnienie powyżej 50 dB, można je kupić w kilku marketach elektronicznych oraz na serwisach aukcyjnych. Ceny rozpoczynają się od 20 zł wzwyż, modele selekcjonowane (producent dokonuje pomiarów i wybiera najlepsze egzemplarze z danej partii produkcyjnej) to wydatek nawet powyżej 100 zł, warto jednak zainwestować aby później cieszyć się dobrym odbiorem telewizji nawet w czasie silnej burzy lub opadów śniegu.

Captcha